Adres: 05-504 Henryków Urocze, ul. Wschodnia 8 E-mail: lider3000@poczta.onet.pl Tel/kom: 502 895 882

Szukaj
Wprowadź słowa:
piątek, 21 czerwiec 2019
Start
Przekrój - Demel - Podstawy
Cała rzecz zaczęła się do publikacji w Przekroju. W numerze 355 z dnia 30 września 2007 roku Pani Aleksandra Pawlicka opublikowała bardzo ciekawy artykuł o różnych niechęciach uczniów do wychowania fizycznego. Pan profesor Maciej Demel po przeczytaniu tego tekstu napisał jak zwykle znakomity esej "W cieniu euro". Równolegle w Ministerstwie Edukacji Narodowej rozpoczęły się prace nad nowymi podstawami programowymi wychowania fizycznego. Zestawienie tych trzech wydarzeń skłoniło nas do ogłoszenia debaty o dolach i niedolach szkolnego wychowania fizycznego. Zapraszamy do lektury trzech załączonych tekstów kryjących się pod linkami : Pawlicka, Demel, Podstawy. Nadsyłajcie swoje uwagi i opinie. Napiszcie o swoich refleksjach po lekturze tych tekstów, co sądzicie o szkolnym wychowaniu fizycznym a w szczególności co zmienilibyście w obowiązujących Podstawach. Wasze opinie z przyjemnością będziemy publikować w tym dziale..

Głosy w debacie: Zbigniew Cendrowski, Paweł Woźny, Adam Przybysz, Feliks Rochowicz, Stanisława Dzwonkowska, Renata Patalas, Janusz Bielski I, Janusz Bielski II, Katarzyna Figat
Zapraszamy na konferencje
Zapraszamy na konferencje liderów promocji zdrowia i nauczycieli wf:
Nowy Targ (16-17.11.07) i Golub Dobrzyń (3 - 4.12.07), Po konferencjach
Reklama
Bukowiec Marian
Papież a sport - Bukowiec Marian
Witamy na stronie miesięcznika LIDER
Drodzy czytelnicy stron www.lider.szs.pl i www.szs.pl Jak mogliście Państwo zaobserwować, na naszych stronach wciąż dzieją się nowe rzeczy. Na stronie www.lider.szs.pl uzupełniamy na bieżąco działy Nowa biblioteka oraz Słownik. Proponujemy stałą debatę na różne tematy dotyczące wwwychowania fizycznego i sportu szkolnego. Lider angażuje się w różne przedsięwzięcia (patrz np. konferencje Nowy Targ i Golub Dobrzyń). W roku 2008 zapraszamy czytelników do dyskusji o Szkolnym Związku Sportowym, który odbywa swą kampania sprawozdawczo - wyborcza kończącą się w grudniu XIV Zjazdem Związku. Tak jak dotychczas poświęcimy wiele miejsca ważnym problemom prozdrowotnym, w tym znaczeniu systematycznej aktywności fizycznej w ograniczaniu epidemii nadwagi i otyłości. Coraz częściej też numery drukowane Lidera będą ukazywały się w wersji kolorowej. Przy wydawaniu poszczególnych numerów będziemy częściej współpracować ze Szkołami Wyższymi i Instytutami Naukowymi, np. numer 4.08 będzie wydany wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego z Poznania. Zacieśniamy współpracę logistyczna naszych stron - większość aktualności będziemy publikować równocześnie na obu stronach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do współpracy : proponujcie tematy, nadsyłajcie artykuły, uczestniczcie w debatach, krytykujcie nas i chwalcie jak zasłużymy. Pytajcie o wszystko - na wszystko odpowiemy.

Zbigniew Cendrowski Redaktor Naczelny Lidera - W związku ze 100 leciem urodzin Henryka Jordana profesor Władysław Pańczyk proponuje turnieje " w dwa ognie"
- W sprawie Prezesa SZS
- Wyniki III Konkursu MEN na alternatywne programy wf - Brodnica, Jarosław, Jordanów, Łęczna, Sieradz

- Szkolenie 2007-2008
- Olimpijski Konkurs plastyczny 2007
- Czy będzie nowy przedmiot "ZDROWIE"? czytaj więcej...
Zobacz także ...
|« start « wstecz 11 12 13 14 15 16 dalej » koniec »|

/Pozycje :: 99-105 z 109

Numer bieżący


Numer 7/2016

LIDER LIPIEC 7/2016


  Archiwum LIDER CZERWIEC 6/2016
Numer 6/2016

NUMERY ARCHIWALNE
Sonda
W sporcie narastają problemy dopingu. Czy Twoim zdaniem :
  
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym programem dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.
Polska adaptacja: © APW ZWIASTUN - Mambo - Polska Grupa Robocza. Wszystkie prawa zastrzeżone.