Adres: 05-504 Henryków Urocze, ul. Wschodnia 8 E-mail: lider3000@poczta.onet.pl Tel/kom: 502 895 882

Szukaj
Wprowadź słowa:
wtorek, 06 grudnia 2022
Start arrow Artykuły wstępne arrow Rok wydania 2013 - artykuły wstępne arrow Lider 11.2013 (275)
Lider 11.2013 (275) Drukuj E-mail
Drodzy czytelnicy

Mija drugi rok nowej – internetowej edycji Lidera, pora zatem, na jakieś zwięzłe podsumowanie, parę wyjaśnień i informacji.
Myślę, że ten internetowy start należy uznać za wielce udany. Nie tylko dlatego, że z marketingowego punktu widzenia poszliśmy za „duchem czasu”, pionierując, potraktowaliśmy internet jako nowoczesny środek komunikowania się. Ta nowa formuła umożliwiła znacznie większy bezpośredni kontakt z czytelnikami. W pierwszym roku edycji internetowej z naszej strony skorzystało ponad półtora miliona czytelników. Dzięki zastosowaniu licznika, który odnotowuje każdy kontakt z wybranym tekstem (autorem) mogliśmy dokładnie poznać zainteresowania czytelników i popularność tematów (autorów).
Z przyjemnością odnotowujemy, że niektóre artykuły po dwuletniej egzystencji w banku zyskały ponad 15 000 czytelników. Dzięki temu, że wszystkie materiały publikowane w poszczególnych numerach są równolegle zamieszczane na Internetowej Płaszczyźnie Informacyjnej, w banku wszystkich tekstów, każdy może swobodnie serfować po naszych zasobach, mieć natychmiastowy dostęp do wszystkiego co kiedykolwiek zostało opublikowane w Liderze, wracać do niektórych tekstów, czytać je online a także kopiować i drukować i to wszystko całkiem bezpłatnie. Dla ułatwienia „degustacji” prawie wszystkie materiały są zamieszczane zarówno w Liderze jak i w banku w formacie word, co znakomicie ułatwia korzystanie z nich w całości lub wybranych fragmentach. Forma internetowa umożliwiła nam znaczne zwiększenie (często ponad trzykrotne) objętości – poszczególnych numerów - chodzi o ilość kolumn – z objętością internetową są pewne kłopoty bo aby numer szybko otworzyć nie może on zawierać nazbyt dużo ilustracji i koloru). Dodać należy, że Lider nie korzysta z żadnych dotacji a ja pracę moją wykonuję sam i całkowicie bezpłatnie. Lider korzysta natomiast z serwera SZS (dzięki).
Mam wiele planów dotyczących dalszej działalności. Zapewne nie wszystko da się zrealizować, zarówno ze względu na brak środków ale i na naturalną utratę sił - podeszły wiek. Ogłosiłem co prawda, że „Będę żył 107 lat” (tytuł mojej książki), ale dożyć a „dożyć w zdrowiu” to jednak całkiem inna sprawa.
Na pierwszy plan stawiam dalszą intensywną rozbudowę samego pisma jak i Internetowej Płaszczyzny Informacyjnej Lidera. Zamierzam znacząco rozszerzyć zasadniczy zakres zainteresowań Lidera (promocja zdrowia, kultura zdrowotna, kultura fizyczna) o problematykę filozoficzna, społeczną, prawną, pedagogiczną publikując ważne materiały i dokumenty (programy, traktaty, plany, wyniki badań itp.).Priorytetowo oczywiście traktowane będą jak dotąd materiały służące praktyce (programy, scenariusze, plany, konspekty itp.)
Z przyjemnością zauważyłem, że na różnych stronach (szkół, szkół wyższych, instytutów itp.) publikuje się wiele niezwykle interesujących materiałów na ogół nieznanych szerszym kręgom. Będę z tego źródła korzystał, prezentując na stronie Lidera dorobek i opracowania różnych autorów (zawsze z podaniem źródła) Szerzej też postaram się penetrować strony ważnych instytucji i organizacji międzynarodowych (ONZ, WHO,UE, UNICEF).Będę trzymał się celu jaki sobie wyznaczyłem : wyszukiwanie, gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie materiałów i informacji przydatnych dla tych, którzy działają na polu cywilizacji.

Zbigniew Cendrowski
Redaktor Naczelny

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym programem dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.
Polska adaptacja: © APW ZWIASTUN - Mambo - Polska Grupa Robocza. Wszystkie prawa zastrzeżone.