Adres: 05-504 Henryków Urocze, ul. Wschodnia 8 E-mail: lider3000@poczta.onet.pl Tel/kom: 502 895 882

Szukaj
Wprowadź słowa:
sobota, 10 czerwiec 2023
Start arrow Cytaty, aforyzmy arrow Rok wydania 2013 - myśli arrow Myśli Lider 6.2013 (269) Myśli różne
Myśli Lider 6.2013 (269) Myśli różne Drukuj E-mail
1. Wnikliwa dyskusja dotycząca najważniejszych problemów ery cyfrowej toczy się w napiętej atmosferze, w której błyskotliwość argumentacji bierze górę nad anestezjologią mądrości (J. Brocman)
2. W ciągu wieków zmieniły się metody karania odstępców – miejsce tortur i okaleczania zajęły potępiające recenzje i odbieranie grantów naukowych (S. Pinker)
3. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek aspekt życia publicznego w którym ignorancja i złudzenia byłyby lepsze niż znajomość prawdy – nawet nieprzyjemnej.(S. Pinker)
4. Przywódcy zawsze będą narażeni na pokusę zagarnięcia całej władzy dla siebie (S. Pinker)
5. Czy nam się to podoba czy nie nauka ma zwyczaj ujawniać kłopotliwe idee, a internet ułatwia nadawanie im rozgłosu (S.Pinker)
6. Skorumpowani i demagogiczni ustawodawcy coraz częściej nie dopuszczają do ujawniania wyników badań, które mogłyby zaszkodzić ich interesom (M.Hunt)
7. Nawet gdyby wszyscy ludzie stali się oświeconymi darwinistami, nasze życie codzienne zmieniłoby się w bardzo niewielkim stopniu (P.Bloom)
8. Bliższy prawdy obraz zbrodniarza to spokojna, normalnie wyglądającą twarz, która spogląda na nas z lustra w łazience (D.Buss)
9. Niebezpieczeństwo tkwi w tych, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości istnienia mrocznej strony natury ludzkiej (D.Buss)
10. Niebezpieczeństwo kryje się w tym, co już wiemy, a mianowicie w fakcie, że nie wszyscy rodzimy się równi (J.C.Venter)

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym programem dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.
Polska adaptacja: © APW ZWIASTUN - Mambo - Polska Grupa Robocza. Wszystkie prawa zastrzeżone.