Adres: 05-504 Henryków Urocze, ul. Wschodnia 8 E-mail: lider3000@poczta.onet.pl Tel/kom: 502 895 882

Szukaj
Wprowadź słowa:
piątek, 09 czerwiec 2023
Start arrow Cytaty, aforyzmy arrow Rok wydania 2013 - myśli arrow Myśli Lider 3.2013 (266) Tadeusza Konwickiego myśli pospieszne wybrane z książki „W Pośpiechu”
Myśli Lider 3.2013 (266) Tadeusza Konwickiego myśli pospieszne wybrane z książki „W Pośpiechu” Drukuj E-mail
1. Jest coś okrutnie miłego w obserwacji czyjegoś niepowodzenia.
2. Całe nasze dzieje, ten cały nasz byt to wciąż tylko mordowanie się, cały czas tragedie... Ile milionów ludzi zostało w imię religii wyrżniętych.
3. Nasz gatunek będzie trwał dopóki będą funkcjonowały : instynkt przetrwania, instynkt doboru naturalnego i prawo ewolucji.
4. Z ekonomią jest tak jak z meteorologią – meteorologia nie ma wpływu na pogodę i tak samo ekonomia nie ma wpływu na ekonomię.
5. Być zapomnianym też jest przyjemnie.
6. Można o nim powiedzieć, że jest SKROMNY I MA PO TEMU POWODY.
7. Starość jest w złym guście.
8. Niezbyt mądra medycyna zajęła się przedłużaniem życia ...Teraz się trochę zreflektowała, że dobrze, ale co robić z tymi starymi ludźmi. Dobre intencje nagle się obracają w kłopotliwe sytuacje.
9. Naczytałem się takich książek.. sto miliardów wszechświatów, na naszym świecie sto miliardów galaktyk. Co mi to daje ? Że mi się wszystkiego odechciewa.
10. Nigdy nie zrozumiemy, co znaczy to wszystko, w czym żyjemy, dlaczego to jest, skąd się wzięło. Gdzie istniejemy, Po co istniejemy. Co oznacza słowo Bóg. Bo gdybyśmy to poznali to byłby koniec świata.

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym programem dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.
Polska adaptacja: © APW ZWIASTUN - Mambo - Polska Grupa Robocza. Wszystkie prawa zastrzeżone.