Adres: 05-504 Henryków Urocze, ul. Wschodnia 8 E-mail: lider3000@poczta.onet.pl Tel/kom: 502 895 882

Szukaj
Wprowadź słowa:
wtorek, 06 grudnia 2022
Start
Jedz smacznie i zdrowo Drukuj E-mail
Winiary proponują Ogólnopolski program edukacyjny.

Ruszył ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez markę WlNIARY pt. "Jedz smacznie i zdrowo". Partnerem społecznym akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności a patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Konkurs na plakat i film.

Celem programu edukacyjnego "Jedz smacznie i zdrowo" jest utrwalanie wśród młodzieży wiedzy na temat zdrowego odżywiania, zachęcanie ich do samodzielnego przygotowania posiłków i spożywania ich w rodzinnym gronie oraz nauka zasad pozwalających ograniczyć marnowanie żywności. A wszystko to w bardzo ciekawej i interaktywnej formie, dopasowanej do języka komunikacji gimnazjalistów, a także dydaktycznych potrzeb nauczycieli. Aby lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania nauczycieli oraz uczniów, organizatorzy przeprowadzili szereg konsultacji z nauczycielami oraz dyrektorami szkół. Zlecono także firmie TNS OBOP realizację badania, którego głównym celem było określenie postaw młodzieży gimnazjalnej dotyczących odżywiania, poznanie ich codziennych nawyków oraz diety.
Dzięki badaniu okazało się, że młodzież interesuje się tematyką żywieniową, a za główne źródło wiedzy o odżywianiu i zdrowiu uznaje szkołę. Młodzież zna główne zasady zdrowego odżywiania, ale często brakuje jej wiedzy, jak te zasady wprowadzić w życie, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki oraz racjonalnie komponować swoją codzienną dietę. "Jedz smacznie i zdrowo" jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży. Program nauczy gimnazjalistów jak w prosty sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe na dobre.
Grupą docelową akcji są nauczyciele oraz sami gimnazjaliści. Dla pierwszych przygotowano tematyczne, gotowe już do realizacji scenariusze lekcji wraz z atrakcyjnymi materiałami graficznymi, które pomogą pedagogom w przeprowadzeniu godzin wychowawczych. Uczniów zaciekawi nietypowa, warsztatowa forma zajęć z ciekawostkami dostosowanymi do ich wieku.

Wszystkie informacje na www.jedzsmacznieizdrowo.pl

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym programem dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.
Polska adaptacja: © APW ZWIASTUN - Mambo - Polska Grupa Robocza. Wszystkie prawa zastrzeżone.